Events

  • May 2017

  • After Work

    Friday, 05 May 2017
    , 15.00
    - 19.00
  • Söndag 14 maj mellan kl. 14 – 18

    Sunday, 14 May 2017
    , 14.00
    - 18.00
  • Musik på Loopen söndag 28 maj kl. 14-18.

    Sunday, 28 May 2017
    , 14.00
    - 18.00
  • June 2017

  • Musik på Loopen söndag 4 juni kl. 14-18. Bamma B.

    Sunday, 04 June 2017
    , 14.00
    - Sunday, 04 June 2017, 18.00
  • Blues på Loopen måndag 4 juni kl. 18.00. Bengt Skogholt spelar och sjunger.

    Sunday, 04 June 2017
    , 18.00
    - Sunday, 04 June 2017, 21.00
  • Musik på Loopen söndag 11 juni kl. 14 -18, Long Gone Smiles Band.

    Sunday, 11 June 2017
    , 14.00
    - Sunday, 11 June 2017, 18.00
  • Musik på Loopen söndag 18 juni kl. 14-18.

    Sunday, 18 June 2017
    , 14.00
    - Sunday, 18 June 2017, 18.00
  • Musik på Loopen söndag 25 juni kl. 14 – 18.

    Sunday, 25 June 2017
    , 14.00
    - Sunday, 25 June 2017, 18.00
  • July 2017

  • Musik på Loopen

    Sunday, 02 July 2017
    , 14.00
    - Sunday, 02 July 2017, 18.00
  • Musik på Loopen söndag kl. 14-18

    Sunday, 09 July 2017
    , 14.00
    - Sunday, 09 July 2017, 18.00
  • Musik på Loopen söndag 16 juli kl. 14-18.

    Sunday, 16 July 2017
    , 14.00
    - Sunday, 16 July 2017, 18.00
  • Legenden Uncle Eric spelar Soca på Loopen.

    Sunday, 23 July 2017
    , 14.00
    - Sunday, 23 July 2017, 18.00
  • Calypso på Loopen söndag 30 juli kl. 13-17 Dj Erykah

    Sunday, 30 July 2017
    , 13.00
    - Sunday, 30 July 2017, 17.00
  • August 2017

  • Musik på Loopen sönd, 6 aug. kl. 14-18. Back in time, dj Pierre.

    Sunday, 06 August 2017
    , 14.00
    - Sunday, 06 August 2017, 18.00
  • Calypso på Loopen söndag 13 aug med legenden Uncle Eric

    Sunday, 13 August 2017
    , 14.00
    - Sunday, 13 August 2017, 18.00
  • Livemusic på Loopen söndag 20 aug. kl. 14-18 med rockgruppen We are.

    Sunday, 20 August 2017
    , 14.00
    - Sunday, 20 August 2017, 18.00
  • Söndag kl. 14 Calypso med dj Erykah & Stockholm Steelband på Loopen.

    Sunday, 27 August 2017
    , 14.00
    - Sunday, 27 August 2017, 18.00
  • September 2017

  • Kick off, födelsedag, konferens… abonnera Restaurang Loopen.

    Friday, 01 September 2017
    , kl. 11.00
    - Friday, 01 September 2017, kl. 12.00
  • October 2017

  • Socafest för Dominica på Loopen söndag 15 okt. kl. 14-18.

    Sunday, 15 October 2017
    , 14.00
    - Sunday, 15 October 2017, 18.00
  • May 2018

  • Calypso & Soca med DJ Uncle Eric på söndag 13 maj kl.14-18.

    Sunday, 13 May 2018
    , 14.00
    - Sunday, 13 May 2018, 18.00
  • Calypso på Loopen söndag 20 maj kl. 14 – 18. Välkommen

    Sunday, 20 May 2018
    , 14.00
    - Sunday, 20 May 2018, 18.00
  • Calypso på Loopen varje söndag. 27 maj Stockholm Steelband.

    Sunday, 27 May 2018
    , 14.00
    - Sunday, 27 May 2018, 18.00
  • Sista Färden QUIZ på Loopen 29 maj kl. 19-22.

    Monday, 28 May 2018
    , 19.00
    - Monday, 28 May 2018, 22.00
  • Cajun Blend music på Loopen onsdag 30 maj kl. 17-20.

    Wednesday, 30 May 2018
    , 17.00
    - Wednesday, 30 May 2018, 20.00
  • June 2018

  • Calypso på Loopen varje söndag kl. 14-18. Denna söndag Uncle Eric.

    Sunday, 03 June 2018
    , 14.00
    - Sunday, 03 June 2018, 18.00
  • Soca och dans på Loopen på söndag 10 juni kl. 14-18. Välkommen !

    Sunday, 10 June 2018
    , 14.00
    - Sunday, 10 June 2018, 18.00
  • Soca och dans på Loopen söndag 17 juni kl. 14 – 18. Välkommen.

    Sunday, 17 June 2018
    , 14.00
    - Sunday, 17 June 2018, 18.00
  • July 2018

  • Calypso & dans på Loopen söndag 15 juli kl. 14 – 18.

    Sunday, 15 July 2018
    , 14.00
    - Sunday, 15 July 2018, 18.00
  • Music & Dance på Loopen varje söndag kl. 14 – 18.

    Sunday, 22 July 2018
    , 14.00
    - Sunday, 22 July 2018, 18.00
  • August 2018

  • Music & Dance på Loopen söndag 5 aug. kl. 14 – 18.

    Sunday, 05 August 2018
    , 14.00
    - Sunday, 05 August 2018, 18.00
  • Steelband, Music & Dance på Loopen på söndag 19 aug. kl. 14 -18.

    Sunday, 19 August 2018
    , 14.00
    - Sunday, 19 August 2018, 18.00
  • Live Music på Loopen onsdag 22 aug. kl. 18-21. We Are spelar pop & rock.

    Wednesday, 22 August 2018
    , 18.00
    - Wednesday, 22 August 2018, 21.00
  • Dance & Music på Loopen på söndag 26 aug. kl. 14 – 18. Välkommen.

    Sunday, 26 August 2018
    , 14.00
    - Sunday, 26 August 2018, 18.00
  • September 2018

  • Torsdag 27 Sept. kl.18. Dikesmässa

    Thursday, 27 September 2018
    , 18.00
    - Thursday, 27 September 2018, 22.00
  • October 2018

  • Bartömning på Loopen i helgen !!!

    Saturday, 27 October 2018
    , 12.00
    - Sunday, 28 October 2018, 16.00